slide


Na břehu Nechranické přehrady nabízíme ubytování ve vašem (stany, karavany, obytná auta) nebo našem (chatičky, chatky, karavany) zařízení. V místě jsou sprchy s teplou vodou, kiosek se smíšený zbožím, občerstvení. Vhodné pro páry, rodiny, kamarády, zájmové skupiny. Užijte si rybolov, nemotorové vodní sporty, cyklistiku, turistiku.  

Přehrada

Nechranická přehrada je největší vodní plochou na řece Ohři a pátou největší v České republice. Je rekreačním centrum regionu - centrem vodních sportů a rybářství. Nabízí několik kempů a další možnosti ubytování. Rozkládá se na Chomutovsku pod Kadaní. 

Byla vybudována na řece Ohři v letech 1961 až 1968. Původním cílem bylo získat zdroj vody pro nedalekou uhelnou elektrárnu v Tušimicích. Později se stala především rekreační oblastí.

Sport a rekreace

Díky dobrým větrným podmínkám je oblíbeným místem surfařů, jachtařů a kitařů. Dále zde sídlí jachtingový klub. Na přehradě je zakázáno používat motorová plavidla. Centrum vodních sportů je především ve Vikleticích.

Je také centrem sportovního rybářství, průměrně se zde uloví ročně 55 tisíc ryb o váze 80 tun. V okolí přehrady jsou rybářské kempy (ve Vadkovicích) či rybářský domov s ubytováním a prodejnou ve Vikleticích.

home1

home2

home3